logo

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.


Viessmann Kombi Servisi

Onlarca farklı kategoride ısıtma sistemi satışı yapan, en kaliteli kombi markalarından olan Viessmann, yıllarca size eşlik etmek üzere yüksek performanslı ürünler sunuyor. Aynı zamanda İstanbul Viessmann kombi servisi ile tesisat sorunlarında da çözüm sağlayan marka, her müşterinin beklentilerini karşılama ve kısa sürede problemleri giderme hedefindedir. Bilindiği üzere kombiler ayrıştırıcıları, elektrik bağlantıları ve tesisat yapısıyla karmaşık sistemlerdir. Belirli dönemlerde, yıllık kontroller olmadığında ya da diğer ekstra hallerde sorun meydana gelebilir. Problem çeşidi açısından bazen telefonla Viessmann kombi tamiri yapılabilirken, bazen de doğrudan müdahale gerekmektedir. Bunun nasıl olacağı elbette sorunla doğrudan alakalı bir durumdur.

Neden Viessmann Kombi?

Sıradan markalardan ziyade Viessmann, malzeme kalitesi, dayanıklılık, kullanım rahatlığı ve rahat kurulumuyla fark yaratır. Genel hizmet politikası ve Viessmann kombi teknik servis ekibi ile birinci sırada daima müşteri beklentileri vardır.  Ayrıca çözüme ulaşılmadan hizmet yarıda kalmaz, taleplerin müşteri beklentilerine en uygun hale getirilmesi sağlanır. Yani her müşterinin bütün olarak hizmetlerden memnun kalması hedeflenir.

Viessmann Bacalı Kombi Özellikleri

Evlerde yaygın olarak kullanılan Viessmann bacalı kombiler, yanma odası içerisinde özel baca çıkışı olan alanlara monte edilir. Banyo ve diğer kapalı alanlarda kullanılmaması gerektiği gibi balkon gibi yerlerde de kurulmamalıdır. Çekişi iyi bir baca kullanılarak havalandırma imkânı olan yerlerde bulunabilir. Viesmann kombi bakımı ile kurulum desteği alarak ortak bir yol bulabilirsiniz.  Markada çok sayıda bacalı kombi modeli bulunakla beraber, bazı bilgilerden bahsetmekte yarar var:

·       Cihaza yılda minimum 1 kere Viessmann kombi servisi aracılığıyla bakım yapılmalıdır. Bunun nedeni sonradan meydana gelmesi muhtemel sorunların önlemini almak, makine ömrünü uzatmaktır.

·       Soğuk havalar nedeniyle kış aylarında her zaman açık olan kombiyi gece saatlerinde kısarak tasarruf edebilirsiniz.

·       Bacalı kombilerde su basıncı 1,5 bar olmalıdır.

·       Cihazda bir sorun oluştuğunda ve telefonla Viessmann kombi bakımı için yetkilileri aradığınızda öncesinde size gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Bunun sonrasında hala sorun devam ederse, servisi beklemeniz ve hiçbir şeye müdahale etmemeniz gerekmektedir.

·       Kombi ısıtma sisteminde sorun olduğunu düşünüyorsanız, önce radyatör kontrolü yapmanız gerekir. Sıcaklığı iyi olmasına rağmen yine de içerisi ısınmıyorsa, sorunun kaynağı izolasyondur. Bu sorunu tüm bina için mantolama ya da kendiniz daire içinde ufak önlemler alarak çözebilirsiniz. Bina yalıtımı çok daha etkili olur, ancak bunun olması mümkün değilse, bu durumda peteklerin arkasına izolasyon ürünü alarak, pencere kenarlarını kapatarak soğuk hava girişini engellemiş olursunuz.

·       Bacalı kombilerde petek havasını yanlarda yer alan prujörü gevşetmeniz ve su gelene kadar beklemeniz önerilir. Petek ısıtma verimi de bu sayede artmış olur. Ayrıca büyük sorunların oluşması yani Viessmann kombi arıza yardımı ile zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız.

 Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Yaz mevsimi bittiğinde ve yoğun kombi çalıştırma dönemi başlamadan önce, genel olarak iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için genel Viessmann kombi bakımı yapılabilir. Şu detaylara dikkat etmek işe yarayacaktır:

·       Cihazın tozunun temizlenmesi

·       Isıtıcı vanasının açılıp kapatılması ve petek ısısı kontrolleri

·       Yanma haznesinde biriken tozların giderilmesi

·       Tesisat filtresinin söküldükten sonra temizlenmesi

·       Sıcak su akışı kontrolü

·       Baca emniyeti hassasiyeti kontrolü

·       Baca bağlantı haznesi temizliği

·       Gerekli hallerde baca emniyet haznesinde değişiklik yapılmalıdır. Bacalı kombilerde emniyet bölümüne özen göstermek gerekiyor.

Olası Kombi Sorunları

Kombi arıza çeşitlerini biraz daha yakından incelemek gerekirse şu sorunlardan bahsedilebilir:

·       Kombinin çalışmaması sorunu, içindeki suyun azalmış olması, basıncın 1,5’ten farklı olması ve elektrik enerjisinin gelmemesi gibi nedenlerle oluşabilir. Bu gibi hallerde şarteller ve gaz vanası kontrol edilir, kombi ateşleme durumuna bakılır, genel olarak sorun olup olmadığı kontrol edilir ya da Viessmann kombi servisi ile çözüm talebinde bulunulur.

·       Kombi çalışıyor, ancak ısıtmıyorsa, radyatör derecesi düşük olabilir, dönüş borusu filtresinde kirlenme olabilir, filtre temizliği ile sorun çözülür. Bakım rutinlerinin aksaması nedeniyle de sıkça görülen bir sorundur. Isıya duyarlı parçalarda sorun oluşması nedeniyle de bu durum meydana gelebilir. İstanbul Viessmann kombi servisi aranmadan önce   alt ve üst vana açık konumda bırakılmalıdır.

·       Kombi sıcak su vermiyorsa, gereğinden fazla açılan su, kombiyi kış ayarında yeni kullanmaya başlama gibi nedenlerle bu sorun görülebilir. Su miktarını azaltıp yeniden sıcak su kontrolü durumuna bakılır.

·       Kombinin patlamalı yanması durumunda, zamanında ateşleme olmaması sonucu gaz birikmesi kaynaklı sorunlar görülür.  Bazen de yıllık bakım olmaması nedeniyle bu durum oluşabilir. Kolayca çözülen bir sorundur.

·       Kombi su akıtması durumu, basınç oranı ile doğrudan alakalıdır. Fazla suyu aldıysanız ve basınç oranı 1,5 ise, bu şekilde hala sorun devam ediyorsa İstanbul Viessmann kombi servisi ile yardım talep ediniz.

·       Radyatör ısınma sorunu, üç yollu vana parçasının işlevini kaybetmesi nedeniyle oluşabilir.

·       Çok ses çıkarması sorunu, fan motorunda ya da pompa motorunda problem demektir. Ayrıca kombi haznesindeki suyun hava içermesi nedeniyle de bu sorun görülebilir.

Viesmann Kombi Servisi Fiyatları

Yaşanan kombi sorunlarında Viessmann kombi servisi fiyatları için tek tip- standart rakamlardan pek bahsetmek mümkün değildir. Her sorun farklı tamir yöntemi gerektirdiği için, çözümde kullanılan malzemeler, yapılan uygulamalar, işçilik durumu, yedek parça ve değişim durumları etkili olacaktır.  Tahmin edileceği gibi ne kadar karmaşık ve zor çözüm olursa ödeme miktarında da farklılıklar olacaktır. Ancak yine de Viessmann özel kombi servisi için kesin rakamlar almak istiyorsanız, önce firma görevlilerine ulaşarak ve kombi sorununu aktararak ortalama fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Alacağınız fiyat sorun özelliği ve ile doğrudan ilgilidir. Ayrıca parça değişim işlemlerinde sıradan bakım işlemlerinden daha yüksek rakamlar olabilir.

Web Sitemizde Bulunan Tüm Materyaller Logo ve Görseller Google Resim Arama Bölümünden Alıntı Yapılmıştır. Firmamız Yetkili Servis Değildir. Özel Servistir. Tüm Markalara Hizmet Vermektedir.

  Hemen Arayın