logo

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.


Petek Temizleme

Kombilerin ısınmamızı sağlayan bağlantılarından olan petekler, evin çeşitli yerlerine konarak, tüm odalarda sıcaklık derecesinin aynı olması için çalışırlar. Izgaralı bir yapısı olan peteklerin kullanılsa da kullanılmasa da evin içindeki toz ve akarlar nedeniyle tıkanması söz konusudur. Bu tıkanıklık, kirli hava yaratmasının yanı sıra, ısınma konusunda da engel teşkil eder.

Kombilerin bakımlarının yapılması sırasında, mutlaka petek temizliği de yaptırılması gerekmektedir. Peteklerin kullanım zamanlarına göre birçok farklı tıkanma ve ısıyı yayamama nedenleri vardır. Bu nedenler arasında en önemlisi çamurlaşma, tortulaşma ve kireçlenme gibi sorunlar nedeniyle hava akımında rahatsızlık, ısı yayılımında da yetersizlik görülmesidir.

Sistemin çürümesi de uzun yıllar kullanılan petekler söz konusu olduğunda mümkündür ve bu arızaların giderilmesi için ya peteklerin temizlenmesi ya da çok ciddi sorunlar varsa yenilenmesi gerekmektedir.
                                                     
                                                         " target="_self">
Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

6 ayda bir yaptıracağınız petek temizliği işlemi sonucu, her gün temizlik yapmanıza rağmen peteklerinizden ne kadar çok kir çıktığına inanamayacaksınız.

Simsiyah bir su ile birlikte içerde biriken kirler tahliye edildiğinde, peteklerinizin de temizlenmesi söz konusudur. Petek temizliğinin yaza ve kışa girerken yaptırılması en idealdir. Bu nedenle kombinizin bakım rutininde petek temizleme işlemi yoksa ve bu hizmeti vermek içine ekstra ücret talep ediliyorsa bilin ki o servis işinizi eksik yapıyordur.

Peteklerin temizlenmesi için ihtiyacınız olan her türlü gereksinimi beraberinde getirecek olan ekibimiz, birkaç dakika içinde peteğinizden çıkacak olan kirlerden arınmayı sağlayacaktır. Her bir peteğin temizlenmesi işi biraz zaman alacağından evinizin büyüklüğüne göre petekler de değişiklik gösterecektir.

Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Peteklerin temizliği yapılmazsa, mekanınız yeterince ısınmaz. Bu da sadece ısınmanızın eksik kalmasına değil, ekstra bir enerji maliyeti altına girmenize neden olur. Bütçenizi de sağlığınızı da düşünüyorsanız peteklerinizi temizletmeniz şarttır.

Düzenli petek temizliği fiayat yapılmazsa, toz ve kirlerin oluşturduğu alerjenler nedeniyle birçok sorun söz konusu olur. Özellikle alerjik bünyeler ve çocuklar için kuru ve havasız bir ortam meydana geleceği için, kolay gribe yakalanma gibi sorunlar görülebilir.

Kaloriferlerinizin aslında düşük derecede yanarak evinizi ısıtması mümkünken, dereceyi çok yükseltmeniz durumunda da ısıtmadığını fark ederseniz, peteklerin temizlenme vaktinin de geldiğini anlayabilirsiniz. 

Peteklerin Temizlenmesi Pahalı Mı?

Oldukça ekonomik olan petek temizleme işlemi, aslında kombinizin bakımı ile birlikte gerçekleştirilir. Mevsim geçişlerinde gerekli olan bakımların yapılması ve yazın kullanılmayacak olan peteklerin kışın içinde biriken kir ve tozun akıtılması sağlanmalıdır.

Bu temizleme işleminin en önemli aşaması evin daha sıcak olması ve peteklerden elde edilen sıcaklığın kalıcı olmasıdır. Herkes kolayca petek temizleme konusunda hizmet alacağı seçeneklere ulaşabilir. Firmamızdan istediğiniz zaman peteklerinizin temizlenmesi konusunda destek alabilirsiniz ve bütçenize doğalgaz faturası yükü eklemeden küçük bir bütçe ile daha verimli bir şekilde ısınma imkanı elde edebilirsiniz.

İlk günkü gibi kaloriferlerin sorunsuz çalışmasını istiyorsanız, her yıl iki kez peteklerinizin temizliğini yaptırmalısınız.

Hangi Çeşit Petek Temizliği Yapılmaktadır?

Klasik model peteklerin temizlenmesi işlemi oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. Özel ekipmanların yardımıyla gerçekleştirdiğimiz bu işlemler, yerden ısıtmalı sistemlerde de mümkün olmaktadır.

Büyük enerji maliyetlerini engellemenin tek yolu olan petek kombi temizleme konusunda uzmanlaşmış ekibimiz, zamanınızı da paranızı da tüketmeden temizlik işini en kısa sürede gerçekleştirmektedir. Zamanında temizlenmeyen peteklerin bir iki dakika içinde ısınması mümkün olmamaktadır.

Ortalama 2 saat süren petek temizliği, temiz su ile yıkanıp, kirler yok olana kadar sürmektedir. Özel bir makine ile yıkama işlemi yapılmaktadır.

Web Sitemizde Bulunan Tüm Materyaller Logo ve Görseller Google Resim Arama Bölümünden Alıntı Yapılmıştır. Firmamız Yetkili Servis Değildir. Özel Servistir. Tüm Markalara Hizmet Vermektedir.

  Hemen Arayın