logo

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.


Kombi Emniyet Ventili Su Akıtıyor

Kombi Emniyet Ventili Su Akıtıyor

Emniyet ventilinin su akıtması kombi sorunlarının başında geliyor. İstenilen performansta çalışmayan kombiler için, en çok duyulan sebeplerden biri olmaya devam ediyor. Su akıtma problemlerinde kombinin servisinden çok, tesisatçıların ilgi alanına giren konular olduğu görülüyor. Bu durumu kombi sahiplerinin çözüme kavuşturması uzman yardımı ile olabiliyor. Bilmeyen kişilerin uzman yardımı olmadan yapamayacağı önemli ve tehlike boyutları da oluşabiliyor. Sıcak su basıncının yüksekliği ile borularda patlama gerçekleşebiliyor. Kombilerdeki en büyük sorunlardan biri olan emniyet ventilinin su akıtması ise tıkanma sebebi ile de görülebiliyor.

Kombi Emniyet Ventili Su Akıtma Probleminin  Sebepleri Neler?

Kombi emniyet ventili su akıtma problemi ya pislik dolması sebebi ile gerçekleşiyor ya da arızalı ise bu durumdan kaynaklanabiliyor. Kombi kapatılarak su basınç düzeyi düşürülerek tehlike boyutu da  engelleniyor  ve tesisatçı yardımı ile sıcak su problemleri çözüme kavuşuyor. Bu gibi durumlarda basıncın yüksek olup olmadığı da kontrol edilmesi gereken durumlardan biri oluyor. 3 barı geçen basınç ile devreye ventilin girerek  fazla suyu dışarı akıtarak  su akıtma problemi oluşturur. Su akıtmasına sebebiyet vererek basınç oranı ayarlanamadığı takdirde sıcak su, ventilin sebebiyle dışarı veriliyor. Bu gibi sorunlarda ciddi hasarlara meydan okuyan konulardan olduğu için, uzman yardımı oldukça önemli görülüyor..

Kombi Emniyet Ventili Su Akıtma Problemi Nasıl Çözülür?

Emniyet ventilinin bu gibi problemlere olanak tanıması da, farklı renk, yer ve şekil olarak değişkenlik göstermesi ile en önemli sebepler arasında geliyor. Önemli konulardan biri de sıcak su akıtma problemlerinin çözümü olarak ventilinin tamiri yapılamayacağı ve sadece parça değişimi ile bu sorunun çözüleceği yönünde olduğu biliniyor. Ventilin su akıtma problemlerinde, aynı ürünün  tamiri mümkün olmuyor. Sadece değişim ve yeni ürün aktarılarak bu soruna kesin çözüm bulunmuş olunuyor. Kombilerin her sene bakımının da yapılması gerekiyor. Bu şekilde sorunlar oluşmadan baştan önlem alınarak büyük sorunlara da sebebiyet verilmemiş olunuyor. Ventilin sıcak su akıtma problemi ise öncelikle basınç oranı kontrol edilir eğer basınç yüksek ise bunun sebebi önce araştırılır ve çözüm bulunmaya çalışılır.

Ventilin Değişimi  Ne Kadar Sürede Yapılır?

Ventili değişimi yapılabilmesi için, üst kapak kaldırılarak kabloların ve hortumların çıkarılması ile ventilinin plastik tırnak kısmından basınç uygulanarak çevrilir ve bozulan ventil yerinden çıkarılır. Bir sonraki aşamada ise yeni parça takılarak kablo ve hortumları tekrar geri monte edilir.  En son olarak da, kapak takılarak işlem tamamen bitmiş olur. Eğer basınç problemi yok ise ventilinin arızalı olduğu ortaya çıkar ve bu sebeple de parça değişimi yapılması yeterli olarak görülüyor. Kişilerin bilinçsizce yapmaması gereken ve konusunda en iyi uzmanların çözebileceği bir sorun olduğu da biliniyor.

Web Sitemizde Bulunan Tüm Materyaller Logo ve Görseller Google Resim Arama Bölümünden Alıntı Yapılmıştır. Firmamız Yetkili Servis Değildir. Özel Servistir. Tüm Markalara Hizmet Vermektedir.

  Hemen Arayın