logo

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.


Fellini Kombi Servisi

Isıtıcı alanındaki hizmetleriyle en iyi firmalardan biri olarak bilinen Fellini kombi servisi ile tesisat hakkında  tüm sorunların çözümü için talepte bulunabilirsiniz. Türkiye genelinde yüzlerce şehirde güçlü bir servis ağı sunan firma  her müşteri için beklentilerin üzerinde çözüm geliştirmektedir. Karmaşık yapıdaki kombilerin iç tesisatı ve peteklerinde yaşanan tüm sorunlarda Fellini kombi tamiri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel çalışma anlayışından vazgeçmeden en etkili sonuçları firma aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Fellini Kombi Çalışma Prensibi

Kombi satın almanızın akabinde Fellini kombi teknik servis ekibi ile kurulum -montaj işlemleri başta olmak üzere, yaşanan tüm teknik sorunlarda yardım talep edebilirsiniz. Donanım açısından her çeşit kombinin çözümü için etkili yöntemler geliştirilmektedir. Bu sayede çözümler normal süresine göre çok daha kısa sürede bitecektir.  İlke olarak müşterilere önce telefonda sonra da doğrudan müdahale ile yardım edilmesi benimsenmiştir. Zaman kaybı olmaması açısından bazı problemlerde kullanıcılara telefonla Fellini kombi bakımı hizmeti verilir. Ancak sorun karmaşıklığına bağlı olarak müdahale yapılacaktır.

Kombi Teknik Sorunları

Hangi tür sorunlarla karşılaşabileceğinizi tanımak Fellini kombi servisi yetkililerini de hızlı biçimde bilgilendirmek ve nedenleri daha iyi anlamak adına açıklanması gereken durumlar oluşturuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

·       Ateşlenme sonrası alev yetersizliği: İyonizasyon elektrotu arızası nedeniyle oluşabilir.   İyonizasyon elektrolit pozisyonunun değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak bunun öncesinde Fellini kombi bakımı firması ile gerekli kontroller yapılır. Düzensiz alev olması, ikinci nedendir. Brülörün kontrol edilmesi önerilir. Son olarak hava ve duman kanalarının tıkalı olması nedeniyle bu sorun yaşanabilir. Servis yardımıyla hava giriş terminallerinin tıkanıklığı yok edilir.

·       Isıtma sensöründe ve ana eşanjör üstündeki sensörde sorun olması: Bu gibi hallerde ilk önce kombinin resetlenmesi gerekir. İletki sıvısının bitmesiyle genelde  bu sorun görülür kodu verebilir. Resetlemeye rağmen sorun bitmediyse, teknik ekipten yardım isteyiniz.

·       Kombinin hata verdiği diğer durum, bacanın yerinden oynaması, bir bölümün kırılması, uygunsuz yanma oluşmasıdır. Resetleme işlemi yapılır. Kombi bacasında durum kontrolü yapılır ve soru çözülmemesi halinde İstanbul Fellini kombi servisi ile iletişime geçmeniz önerilir.

·       Hava akış sisteminin çalışmaması, fan motoru arızası, kart arızası, fan çalışmaması gibi durumlardan dolayı kombide arızaya neden olabilir.  Bu sorunun giderilmesi için önce resetleme yapılır. sorun bitmediğin de yardım istenir. Bazen yenisi ile değişimi sağlanır.

 

·       Prostestat çekmemesi,  kablo tesisatı hataları, baca ebatları hataları gibi durumlarda kombi hata gösterebilir. 

·       Sıcak su sensörü arızası olması durumunda kombi arıza gösterir. Kablo tesisatında kısa devre olması, kopma parçalanma vs. durumlarında hata  gösterir. Genelde sensör değişimi ile çözüme ulaşılır.

·       Emniyet termostatı sorunu, ana eşanjör üzerindeki limit problemi, sirkülasyonu pompasında düzensiz çalışma gibi hallerde kombi sorunu ortaya çıkar. Bazı hallerde elektronik kart değişimi ile çözüm sağlanır. Fellini kombi arıza yardımı alınız.

·       Besleme geriliminde sorunu olduğunda    kombi arıza görüntüsü verebilir.     İdeal olan 170V olarak belirlenmiştir, ancak daha yüksekse sorun var demektir. Elektronik kart sorunu için servisten yardım istenir

·       Kombide su basınç sorunu olduğunda arıza gösterecektir. Kombiye su basılması ile çözüm olabilir. Su doldurma musluğu açıldıktan sonra genelde soru biter, ancak isteğe göre İstanbul Fellini kombi bakımı yardımı alınır.

·       Şebeke suyunun kesik olması, sistemde hava olması kombi vanasının kapalı konumda olması gibi nedenlerle kombi çalışmayabilir ya da arıza gösterebilir. Yönlendirme talebi isteyebilirsiniz.

·       Eşanjörde, kireçlenme sorunu nedeniyle kombi hata verebilir. Sıcak su çeşmesi açılır, eğer çok akıyorsa ya da hiç akmıyorsa soğuk su bölümüne bakılır. Bu bölüm normalse sıcak su kısmı azsa kireçlenme sorunu vardır. Havanın boşaltılması ile pislenen alanın temizlenmesi gerekir.

·       Bacalı kombilerde baca bölümü kısmen tıkalı olduğunda gaz tahliye çıkış yerlerinde randıman sorunu oluşabilir. Kombide hata oluşması durumunda kablo tesisat bağlantısı kontrolleri yapılır. Sensör çalışma durumuna bakılır ve İstanbul Fellini kombi servisi ile yardım istenir.

Fellini Kombi Kullanım Avantajları

Kombiler birçok açıdan avantajlı sistemlerdir. Daha anlaşılır olması adına kalorifer sistemiyle karşılaştırma yapıldığında maddi açıdan yarar sağlar. Aynı anda su, ısıtma ve ocak gazı ihtiyaçlarını tek bir kaynaktan sağlayabilirsiniz.  Merkezi sistemlerde sadece ev içi ısınır, sıcak su kaynağı ayrıca sağlanır. Ocak da aynı şekilde kullanılır. Ayrıca merkezi sistem olduğu için belki daha uygun rakamlarda aylık ödeme yapılır, ancak daire bazında kullanıldığı kadar para ödenmesi bakımından doğal gaz daha avantajlıdır. İsteğe göre ısı bölümünü çok az açabilir ya da kapalı konumda tutabilirsiniz. Bunun dışında bir diğer avantajı her yerde eşit ısınma sağlaması, teknik açıdan çözümlerin daha profesyonel bir hizmet ağı ile gerçekleşmesidir. Çünkü geniş çaplı özel Fellini kombi servisi ile aradığınız tüm çözümleri önce telefon sonra da doğrudan müdahale ile gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu zaman basit kombi sorunlarına telefon yönlendirmesiyle çözüm getirilmektedir. Ancak bazen karmaşık sorunlarda doğrudan hizmet almanız gerekir.

Fellini Kombi Servisi Fiyatları

Oluşan sorunlarda alınan Fellini özel kombi servisi yardımı için tek-standart rakamlardan bahsedilememektedir. Bunun nedeni her hizmetin özelliklerinin farklı olması, bazen parça değişimi durumlarının olması vs. şeklindedir.  Yani müşteri talebi ve sorun kaynağına göre bir fiyatlandırma söz konusudur. Daha net rakamlar almak istediğinizde bir telefonla sorunu çözebilirsiniz. Örneğin sorunu özel servis görevlilerine ilettiğinizde problemin ciddiyeti ve parça değişimi olup olmaması, daha da önemlisi Fellini kombi servisi fiyatları hakkında rakamlar alabilirsiniz. Bu noktada düzenli bakımların öneminden de bahsetmek gerekiyor. Yaşanan kombi sorunlarının çoğunda ana kaynak, peteklerin ve genel olarak kombinin yıllık bakımının yapılmamasıdır. Bu şekilde küçük bir sorun devasa boyutlara ulaşabilmekte ve maddi açıdan da size zarar verebilmektedir.

-  kombi çalışıyor ısıtmıyor
-  kombi sıca su akmıyor (vermiyor)
-  kombi petekleri isitmiyor
-  kombi sıcak su az veriyor
-  kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
-  kombi su akıtıyor (damlatıyor)
-  kombi su dolmuyor
-  kombi doldurma musluğu dönmüypr
-  kombi patlamalı çalışıyor
-  peteklerin üstü sıcak altı soğuk
-  petekler ısınmıyor
-  petekler çalışmıyor
-  kombi su kaçırıyor
-  ses yapıyor
-  çalışıyor sonra duruyor
-  kombi error veriyor
-  kombi arıza kodları
-  kombi ateşleme yapmıyor
-  su basıncı devamlı düşüyor
-  sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
-  kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
-  kombiden sıcak su gelmiyor
-  kombi kırmızı ışık yanıyor
-  kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
-  kombi pat pat ses yapıyor
-  üç yollu vana arızası
-  doldurma musluğu arızaı
-  fan motoru arızası
-  anakart arızası (eletronik)
-  plakalı eşenjör arızası
-  gaz valfi arızası
-  step motoru arızası
-  kombi kart tamiri
-  kombi tamirsici
-  7/24 kombi servis
-  kombici
-  kombi tamircisi
-  kombi servisleri
-  kombi sıcak su ayarı
-  kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
-  kombiye elektirik gelmiyor
-  kombi şartel attırıyor
-  kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
-  kombi petekleri az ısıtıyor
-  kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
-  kombi yedek parça
-  kombi arıza kodları
-  Kombi Fan motoru çalışmıyor
-  Kombi fan motoruna elektrik gelmiyor
-  Kombi fan motoru devreye girmiyor
-  Kombi fan motoru sürekli çalışıyor
-  Kombi Fan Motoru Ses Yapıyor
-  Kombi fan sürekli çalışıyor ateşleme yapmıyor
-  Kombi Fan Motoru temizliği
-  Kombi fan motoru ne ise Yarar

Web Sitemizde Bulunan Tüm Materyaller Logo ve Görseller Google Resim Arama Bölümünden Alıntı Yapılmıştır. Firmamız Yetkili Servis Değildir. Özel Servistir. Tüm Markalara Hizmet Vermektedir.

  Hemen Arayın