logo

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.


Doğalgaz Tesisatı

Kurulduğumuz günden bu yana en iyi ekipmanlar ve uzman personelle ev ve işyerlerine doğalgaz tesisatı yapmaktayız. Yapmış olduğumuz tesisat sizi yıllarca mutlu edecek kalitededir ve yaptığımız tesisat firmamız tarafından garanti altına alınmaktadır.

Doğalgaz Sayacı  Nasıl Monte Edilir?

Olası tehlike anları için gaz kesme vanaları kolay ulaşılabilir bir yere konulmalıdır. Doğalgaz sayacı duvardan 2 cm boşluk bırakacak konsollar ile montaj yapılır. Sayacın konumu önemlidir, gaz dağıtım şirketi çalışanları sayaçtaki verileri kolayca kontrol edebilmelidir. Ayrıca arızlara müdahale etmeyi kolaylaştırmak için sayacın aydınlık, nemsiz ve ılık bir yer tercih edilmelidir.

Doğalgaz Borusu Nasıl Geçirilir?

Borunun dışına mutlaka bir boru kılıfı geçirilmelidir, kılıf borusunun iç çapının dış çapından 20 mm kalın olması gerekmektedir. Koruyucu boru tam sızdırmaz bir biçimde monte edilmelidir. Kılıf, döşeme yerine sabitlenmelidir.

Ana Kesme Vanası

Binaya verilen gazı gerekli durumlarda tamamen ve güvenli bir şekilde kesebilmek için bağlantı hattının başında yer alan gaz kesme elemanına ana kesme vanası denmektedir.

Dağıtım Borusu

Dağıtım borusu ise ana emniyet vanası ile regülatörden sonra gaz sayaçlarının giriş bağlantılarına kadar çekilen boru hattına verilen isimdir. Bu hat düşey veya yatay olarak çekilmektedir.

Tüketim Hattı

Sayaçtan başlayarak sorti hattına kadar olan ana boruya tüketim hattı adı verilir.

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz boruları açıktan görülebilecek şekilde ve kolay ulaşılabilecek bir biçimde döşenmelidir.

Sıva altına doğalgaz tesisatı boruları döşenmez.

Sızdırmaz malzemeler tercih edilmelidir.

Gaz taşıyan çelik boruların tehlike anında kolay ulaşılabilecek bir yere döşenmesi son derece önemlidir.

Kapama vanası küresel çelik vana olmalıdır. Bu vananın olduğu yer gerekli durumlarda ulaşılabilecek bir yerde olmalıdır ancak bina deposu gibi yerler tercih edilmemelidir.

Doğalgaz boruları uygun aralıklarla düşey borularda kelepe, dikey borularda ise kelepçe + konsollarla duvar ve tavanlara sabitlenmelidir.

Doğalgaz boruları yangın ihtimali göz önünde bulundurularak güvenli şekilde döşenmelidir.

Boruların korozyona karşı korunması gerekmektedir. Eğer korozyon riski göz önünde bulundurulmadan doğalgaz tesisatı döşenirse tesisat kısa zamanda tahrip olur ve gaz kaçakları oluşur. Boruların nem ile temasının sağlanmalıdır.

Doğalgaz boruları yüksek gerilimli yerlerde koruma ve topraklama amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Aksine doğalgaz tesisatındaki elektrik topraklanmalıdır.

Doğalgaz tesisatı asma tavan içi, davlumbaz içi, içine girilmesi imkansız alanlar, çöp ve yanıcı madde depolarından geçirilmemelidir.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Firmamız doğalgaz tesisatı hizmetlerini en ekonomik fiyatlarla yapmaktadır. Ancak doğalgaz tesisatı yapılacak yer değerlendirilmeden fiyatlar konusunda net bir rakam vermek olanaksızdır. Çünkü fiyatları kullanılacak malzemeler, yapılacak uygulamanın özelliği ve mekanın büyüklüğü gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Doğalgaz tesisatı ile ilgili titiz çalışan, müşteri memnuniyetini esas alan firmamız kullandığı bütün malzemeleri gerekli belge ve sertifikalara sahip malzemelerden seçer. Bizim için önemli olan sizlere en mükemmel, en güvenilir doğalgaz tesisatı yapmak ve en ekonomik fiyatları sağlamaktır.

Ev ve işyerleriniz için doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ödeme kolaylığı sağlayan, kusursuz çalışan ve yaptığı işin arkasında duran firmamız ile çalışarak mutlu müşteriler arasına katılabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Her türlü doğalgaz tesisatı, doğalgaz tesisatı tamiri, radyatör tamiri gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en donanımlı ve en yetkili firma olarak biz, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için üstün bir çaba gösteriyoruz. Siz de üstün hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Web Sitemizde Bulunan Tüm Materyaller Logo ve Görseller Google Resim Arama Bölümünden Alıntı Yapılmıştır. Firmamız Yetkili Servis Değildir. Özel Servistir. Tüm Markalara Hizmet Vermektedir.

  Hemen Arayın